Artykuł partnera.
Zakładanie kolczyków do nosa wiąże się z wielowiekową tradycją. Niegdyś stanowiło o pozycji i statusie w danej grupie społecznej lub przynależności etnicznej. Aktualnie piercing nosa to przede wszystkim pragnienie podążania za aktualnymi trendami modowymi oraz sposób na wyrażenie swojej odwagi i oryginalności. Chętnie jest wykonywany przez subkultury młodzieżowe. Niezależnie od powodu, dla którego zakładamy koczyki do nosa, należy szczegółowo przygotować się do wizyty w salonie kosmetycznym, a także odpowiednio pielęgnować ranę po zabiegu, by uniknąć nieprzyjemnych powikłań.
Wybierz odpowiednie miejsce na piercing nosa.
Jeżeli decyzja o tym, by założyć kolczyk do nosa, zrodziła się nagle i spontanicznie, nie zwalnia nas to z obowiązku wybrania sprawdzonego i bezpiecznego miejsca na ten zabieg. Salon kosmetyczny bądź ten, który świadczy usługi piercingu, powinien mieć odpowiednie pozwolenia oraz zatrudniać przeszkolonych pracowników.
Kolczyki do nosa nie powinny być zakładane w miejscu, które od progu emanuje bałaganem i wątpliwej jakości sterylnością. Czynności tej nie należy także powierzać znajomym i osobom, które hobbystycznie przebijają nos przyborami wielokrotnego użytku. Takie działanie może powadzić nie tylko do nadkażenia rany, ale również do zarażenia się przewlekłymi chorobami wirusowymi.
Pierwszy kolczyk w nosie — na jaki materiał się zdecydować?
Kolczyki do nosa pomimo to, że wyglądają często dosyć podobnie, mogą być wykonane z różnych materiałów, które nie pozostają obojętne dla naszej skóry i organizmu. Osobom, które decydują się na pierwszy kolczyk do nosa, poleca się szczególnie biżuterię wykonaną z hipoalergicznych materiałów, a te oferuje marka Blomdahl. Antyalergiczne kolczyki tej firmy wykonane są z plastiku lub tytanu medycznego, które są całkowicie neutralne dla naszego zdrowia. Co więcej, są one atrakcyjne wizualnie i doskonale imitują metale szlachetne, które u wielu osób mogą powodować zmiany uczuleniowe i podrażnienie skóry. W popularnej biżuterii wykonanej ze złota lub srebra często zawarty jest nikiel, który jest jednym z najczęstszych przyczyn powstania alergii kontaktowej. Bezpieczne zatem wydaje się skorzystanie z bogatej hipoalergicznej oferty marki Blomdahl, która swoim klientom gwarantuje produkty w 100% wolne od alergizujących metali.
Jak dbać o miejsce, w którym został założony kolczyk do nosa?
Po zabiegu przekłucia nosa należy w sposób szczególny dbać o higienę. Kolczyk i dziurkę warto kilka razy dziennie przemywać środkiem dezynfekującym lub mydłem antybakteryjnym przynajmniej przez tydzień od daty zabiegu. Szczególną uwagę trzeba zwrócić także na czystość rąk, które mogą stanowić nośnik wirusów i bakterii podczas nieświadomego dotykania nosa. Wykazano, że gojenie przebiega szybciej i łagodniej, jeżeli w trakcie piercingu wykorzystano biżuterię marki Blomdahl wykonaną z medycznych i hipoalergicznych materiałów.
Pomimo wszystko warto się oswoić z myślą, że zaleczanie rany po przekłuciu nosa trwa nieco dłużej niż w przypadku ucha. W zależności od tego, czy decydujemy się na założenie kolczyka w płatku nosa, przegrodzie nosowej lub między brwiami, gojenie może trwać od 3 miesięcy do nawet roku. W tym czasie warto powstrzymać się od zmiany kolczyka na inny model, ponieważ może to powodować dodatkowe podrażnienia i tworzenie się stanów zapalnych.
Jeżeli po Waszej głowie chodzi pomysł przebicia nosa, zróbcie to bezpiecznie i pamiętajcie o tym, by: znaleźć sprawdzony salon kosmetyczny z wykwalifikowanym personelem, zdecydować się na założenie antyalergicznego kolczyka marki Blomdahl oraz przestrzegać higieny i pielęgnacji rany po zabiegu.